Co dalej z Auroracoin?

Wartość auroracoin spada, niektórzy z was zastanawiają się czy w związku z niską wyceną zacząć skupować AUR z rynku inni już rozpoczęli ten proces, a jeszcze inni zdecydowali się czekać do końca airdropu i pierwszych oznak odwrócenia trendu. Ilu inwestorów tyle strategii…  Cieszę się że udało mi się zainteresować was tematem auroracoin, myślę że będzie warto.

Tym wpisem chciałbym zakończyć temat auroracoin na blogu na dłuższy czas, oczywiście będę was informował o istotnych wydarzeniach dotyczących aurory, niemniej jednak w tym artykule podsumuje pewne fakty…

  • Wycena będzie niska lub będzie spadała do końca airdropu.

To nieuniknione i pisałem o tym w pierwszym artykule kiedy było jeszcze drogo.  Ten stan będzie utrzymywał się do czasu aż nie powstaną giełdy wymiany waluta <> AUR, a także serwisy internetowe które przyjmą AUR jako formę rozliczenia w Islandii. Co prawda możemy kupić sobie już np. całkiem niezły garnitur za Aurorę w SUITUP i powstają nowe miejsca gdzie można zapłacić AUR, ale to jeszcze zdecydowanie za mało. Jak już niektórym z was wspominałem i jak niektórzy z was się sami domyślili po wpisie dotyczącym akumulacji, niska wycena AUR jest na rękę grupie osób które skupują ją systematycznie z rynku więc nie spodziewajmy się że takie serwisy powstaną szybko. Owszem powstaną, ale dopiero gdy rynek się już nasyci aurorą, przeciętny Islandczyk nie uzyska aurory w procesie airdropu, a będzie musiał nabyć ją na rynku wtórnym przyczyniając się oczywiście do wzrostu wyceny.

  1. Akumulacja aurory trwa!

W artykule akumulacja, przepływ i zagubione AuroraCoin pokazałem wam tabelkę zawierającą stosunek procentowy portfeli, pomimo dramatycznych spadków wartości w wycenie, grupa portfeli które akumulują aurorę wcale nie zmalała, nikt nie zdecydował się sprzedać swojego pakietu, wręcz przeciwnie, mamy do czynienia z powolnym gromadzeniem tej kryptowaluty niezależnie od jej wyceny.

Zachowanie portfeli AUR możecie śledzić tutaj, warto zapisywać sobie te wartości i dokonywać porównania raz na jakiś czas, zachęcam też do porównania z tabelką z poprzedniego wpisu. Jeśli chcesz lub planujesz zakup AUR w niedługim czasie, tutaj dowiesz się jak tego dokonać.

  1. Auroracoin jest lepsza od Bitcoina bo:
  • W procesie autoryzacji czy jak ktoś woli inaczej „miningu” wykorzystuje GPU i każdy kto posiada lepszą kartę graficzną może z powodzeniem i przy okazji wspierać sieć,
  • Płynność rynku po airdropie będzie nieporównywalnie lepsza niż w przypadku BTC przez co unikamy działań spekulacyjnych wąskich grup osób,
  • Potencjalnie AUR w rozliczeniach może używać w przyszłości do 330 tyś Islandczyków, jeśli za rok będzie używało jej aktywnie 10 procent Islandczyków to będę to uważał za całkiem dobry początek historii Auroracoin.

Na koniec chciałbym napisać że osobiście dostrzegam w auroracoin całkiem spory potencjał, wykorzystuję obecną wycenę i osuwający się kurs do powolnego skupowania aurory i będę to robił systematycznie do zakończenia airdropu, uważam że mogę pozwolić sobie na to aby kilka procent portfela przeznaczyć na taką niebanalną i egzotyczną bądź co bądź inwestycję podejmując ryzyko inwestycyjne, ale to że ja tak uważam nie powinno być dla Ciebie istotne.

Spróbuj sam ocenić sytuację, spróbuj wychwycić wszystkie słabe i mocne strony auroracoin a następnie samodzielnie podejmij decyzję.

Dziękuję za wszystkie maile bardzo miło je się czyta i ciesze się że mogę być pomocny. Zauważyłem że ostatnio wszelkie rozmowy przeniosły się z komentarzy na moją skrzynkę jeśli ktokolwiek ma jeszcze jakieś pytania to możecie śmiało pisać w komentarzu z pominięciem maila bo skorzystają na tym inni czytelnicy.