Diamenty są wieczne – to hasło reklamowe zapewnia firmom jubilerskim sprzedaż pierścionków z diamentem od lat 30. XX wieku. Rynek diamentów wart jest aż 72 mld dolarów rocznie. Dlaczego diamenty są takie drogie? Co wpływa na ich wartość?
Aby zacząć inwestować, warto mieć cierpliwość Anglika i precyzję Niemca. Każdy kto chce inwestować, powinien przygotować się na długotrwałe oczekiwanie na zyski. Co więcej – nie powinien inwestować środków, których nie może stracić.
Opowieść o diamentach, niczym baśń, rozpoczyna się dawno, dawno temu, ale nie za górami i lasami, lecz w głębi Ziemi. Ponad 4 miliardy lat temu, 200 kilometrów pod powierzchnią naszej planety, natura stworzyła diamenty. Skąd biorą się diamenty? „Niezwykłe jest…
Aby określić wartość konkretnego diamentu, a tym samym jego walory inwestycyjne, należy poznać tzw. zasadę 4C. Przyjęta skala ocen określonych nią parametrów kamienia jest prosta i jednakowa na całym świecie, co czyni diamentowy rynek przejrzystym nie tylko dla ekspertów. Owe…
Idealna inwestycja to taka, która przynosi największe zyski przy minimalnym wysiłku i ryzyku, a jednocześnie niezależna jest od wpływów politycznych, ekonomicznych czy kataklizmów naturalnych. Ale takiej inwestycji nie ma. „Z tego powodu eksperci zarządzajmy majątkiem od dawna radzą, by swój…
Diament, aby móc zostać określony mianem kamienia inwestycyjnego, posiadać powinien nie tylko wysokie parametry określone zasadą 4C, ale także potwierdzający je certyfikat, wystawiony przez laboratorium gemmologiczne. Certyfikat jest potwierdzeniem autentyczności kamienia, a dzięki zawartym w nim informacjom o barwie, wadze,…