10 11

Cena kryptowaluty AuroraCoin dramatycznie spadła, w dniu rozpoczęcia airdropu za 1 AUR płaciliśmy 12 dolarów, na chwilę pisania tego artykułu cena wynosi 1,8 dolara.  Taki dramatyczny spadek był oczywiście do przewidzenia o czym pisałem już w poprzednim artykule, nie miej wątpliwości co do tego że dla przeciętnego Islandczyka pokusa wydania „darmowych pieniędzy” będzie nikła.

Myślę że cena jeszcze nie osiągnęła swojego dna ponieważ dopiero 7.16% Aurory trafiło w ręce Islandczyków, ale zdecydowanie jesteśmy bliżej tego dna, które jak się spodziewam będzie uklepywane miesiącami do czasu aż kryptowaluta nie przejdzie w znacznym stopniu w ręce inwestorów długoterminowych.

Pomimo, a może własnie dlatego AuroraCoin  wzbudziła wasze zainteresowanie i otrzymałem na maila kilka zapytań o to jak i gdzie kupić AuroraCoin.

Zdecydowałem się więc napisać mini przewodnik dla osób, które chciałyby lub planują w niedługim czasie wzbogacić swój portfel inwestycyjny o tą kryptowalutę.

AuroraCoin na chwilę obecną możliwa jest do zdobycia dla osób spoza Islandii tylko w jeden sposób, możemy nabyć ją na drodze wymiany BTC/AUR lub LTC/AUR. Z pewnością w niedługim czasie będzie możliwe nabywanie AUR za gotówkę.

1. Aby zdobyć Aurorę musimy najpierw dysponować Bitcoinem, w tym celu będzie potrzebny nam portfel BTC, kilka z nich znajdziesz na oficjalnej stronie: http://bitcoin.org/pl/wybierz-swoj-portfel

2. W następnym etapie musimy kupić trochę BTC i zasilić nasz wszcześniej pobrany portfel, aby zamienić złotówki na BTC możesz skorzystać np. z giełdy BitCurex: https://pln.bitcurex.com/. Gdy dokonasz wymiany odeślij swoje BTC na adres Twojego portfela który pobrałeś w kroku nr. 1

3. Gdy Twoje BTC znajdą się już w portfelu, możesz dokonać wymiany korzystając z giełdy Cryptsy:  https://www.cryptsy.com/users/register?refid=200551 Ten link przeniesie Cię do formularza rejestracyjnego. Jednocześnie chcę żebyś wiedział że jest to mój link referencyjny. Proszę Cię abyś skorzystał właśnie z tego adresu ponieważ będe widział ile osób zarejestrowało się w praktyce Cryptsy z mojego polecenia i będę mógł zbadać zainteresowanie tematem Aurory. Jeśli masz wrodzoną niechęć do linków referencyjnych bo „ktoś może dzięki temu zarobić” to gwarantuję Ci że zyski z tego programu partnerskiego są tak mizerne że nie musisz się o to obawiać ;)

4. Gdy będziesz już zarejestrowany w Cryptsy przelej swoje BTC na swoje konto w Cryptsy, gdy środki pojawią się na koncie będziesz mógł dokonać wymiany AUR/BTC.

Na koniec chciałbym powiedzieć że nie rekomenduje nikomu pozostawiania żadnej kryptowaluty na giełdzie, znacznie bezpieczniej będzie dla twoich pieniędzy gdy wszystkie kryptowaluty będziesz przechowywał w swoich prywatnych portfelach. Przelej więc AUR z Cryptsy do swojego prywatnego portfela po zakończeniu transakcji wymiany. Oficjalny portfel AuroraCoin znajdziesz tutaj: http://auroracoin.org/

Jeśli ten artykuł był dla Ciebie pomocny to możesz odwdzięczyć się nie tylko klikając link „lubię to” lub udostępniając ten artykuł na facebooku.

Na koniec kilka przydatnych linków, dla ciekawskich:

http://chainz.cryptoid.info/aur/

http://kryptokursy.pl/AUR