10 11

Od sierpnia złoto i srebro nie będzie już dostępne na allegro. Zgodnie z oficjalnymi zapowiedziami nie będzie można sprzedawać złota w postaci sztabek, monet i złomu oraz srebra lokacyjnego.

Joanna Wagner z biura prasowego Allegro twierdzi że:

Decyzja podyktowana jest troską o bezpieczeństwo naszych użytkowników. Tego typu transakcje, ze względu na ich specyfikę, obarczone były zbyt dużym ryzykiem, takim jak wydłużony czas realizacji, duże wahania kursu i związane z nimi ryzyko spekulacyjne.

Zgodnie z regulaminem serwisu Allegro, już teraz zabroniona jest sprzedaż produktów służących jako forma inwestowania lub lokowania pieniędzy. Jednakże dopiero od sierpnia kategorie obejmujące oferty sprzedaży złota i srebra będą zamykane.

Każdy kto od dawna śledzi informacyjne serwisy finansowe i fora internetowe zdaje sobie sprawę że nie chodzi o żadne wahania kursu czy nawet dostawę terminową.

Główna przyczyna tkwi oczywiście w ogromnej liczbie oszukanych klientów, którzy skuszeni wyjątkowo atrakcyjną ceną byli po prostu wystawiani do wiatru przez nieuczciwych sprzedawców.

Ponieważ ofert skupu srebra jest nieporównywalnie mniej niż możliwości sprzedaży złota, najbardziej ucierpią drobni inwestorzy próbujący sprzedać srebrny kruszec na rynku wtórnym.